תרמו מניות לישראל

תרמו מניות לישראל

מבוא
משנת 2009 יותר מ-350,000 תורמים בחרו בישראל תורמת לצורך העברת תרומות לישראל. ישראל תורמת מאפשרת לכם לתרום באינטרנט, עם ניכוי מס, באמצעות כרטיס אשראי, PayPal, המחאה, העברה בנקאית, שובר מתנה, קרן צדקה או על-ידי העברת מניות.
תרומת מניות לישראל
תרמו לישראל באופן יעיל יותר וחסכו בתשלום מס רווחי הון, על-ידי תרומת מניות לישראל. במקום מכירת המניות שלכם ותרומת הכסף שיתקבל במכירה, אתם יכולים לתת לישראל ב-25% יותר, בכך שתתרמו את המניות עצמן.

מדוע עדיף לתרום מניות?
תרומת מניות פוטרת אתכם מתשלום מס רווחי הון, מעניקה לכם ניכוי מס גבוה יותר וישראל מקבלת תרומה גדולה יותר.

לדוגמה, אם קניתם מניות בשווי 100 דולר וערכן עלה ל-200 דולר: אם תמכרו את המניות ואז תתרמו את הכסף לישראל, תוכלו לתרום רק 160 דולר, זאת משום שתצטרכו לשלם מס רווחי הון על שווי המניות שעלה (ובארה"ב שיעור המס יכול להגיע לעד 39.6%). במקרה זה תקבלו ניכוי מס רק עבור הסכום של 160 דולר שתרמתם (ואם אתם משלמים מס לפי מדרגת המס הגבוהה ביותר, שווי הניכוי יהיה 64 דולר).

אולם, אם תתרמו את המניה עצמה, כל הסכום של 200 דולר יגיע לישראל, זאת משום שמוסדות ללא כוונת רווח פטורים ממס רווחי הון. במקרה זה גם תקבלו ניכוי מס עבור כל הסכום של 200 דולר, וזה יכול להגיע לעד 80 דולר. במילים אחרות:

  מס רווחי הון ארגון הצדקה יקבל ניכוי המס שתקבלו השווי הכולל
למכור את המניות בשווי 200 דולר ולתרום את הכסף $40 $160 $64 $224
לתרום את המניות בשווי 200 דולר $0 $200 $80 $280

איך ניתן לתרום מניות?
פנו אלינו באמצעות טלפון, דוא"ל או צ'אט חי, ואנו נמסור לכם פרטים על חשבון ההשקעות שלנו ב-Fidelity. ניתן להעביר את הבעלות על המניות באינטרנט, ותקבלו קבלה המאפשרת ניכוי מס מלא עבור שווי השוק של המניות נכון לרגע העברת הבעלות.

התורם האמריקאי יקבל את קבלת התרומה משותפנו האמריקאי "America Gives", עמותה בעלת אישור 501c3. התורם הקנדי יקבל את קבלת התרומה משותפנו הקנדי Canada Charity Partners. והתורם הבריטי יקבל את קבלת התרומה משותפו הבריטי UK Gives.