תכנית השותפים

תכנית השותפים החדשה והמהפכנית שלנו מסייעת לכם לגייס תרומות ותורמים חדשים ללא כל השקעה כספית מצד ארגונכם.

תכנית השותפים של ישראל תורמת

בשנת 2017 נתרמו לעמותות בישראל למעלה מ-4 מיליארד ש"ח. יחד עם זאת, לגיוס תרומות אלו יש מחיר: עלויות השכר והקמפיינים עבור פרסום ושיווק בהן נאלצות העמותות לעמוד לצורך גיוס התרומות מצטברות ל-35% מסכום כל תרומה שמתקבלת. בתחום התרומות המקוונות, עמותות מוציאות בממוצע 70$ על גיוסו של כל תורם חדש. אך איזו ברירה יש להן? מדי שנה רק 40% מהתורמים בוחרים לחדש את תרומותיהם מן השנה החולפת. במילים אחרות, על מנת להבטיח את הכנסתן השנתית, עמותות נאלצות לחדש 60% ממאגר התורמים שלהן מדי שנה. לפיכך, מצד אחד אתם זקוקים לתורמים חדשים. מצד שני, גיוס תורמים חדשים עולה הרבה כסף. אבל מה אם יכולתם לגייס תרומות ותורמים חדשים מבלי להוציא אגורה מהכיס? עכשיו אתם יכולים! הכירו את תכנית השותפים של ישראל תורמת שבמסגרתה אנו חוברים למגייסי תרומות מכל רחבי העולם כדי לגייס עבורכם תרומות ותורמים חדשים.

כיצד זה עובד?
ישראל תורמת פיתחה מערכות יחסים עם רשת של בלוגרים, אתרים, מו"לים ומגייסי תרומות אחרים מכל רחבי העולם. אנו מספקים לשותפים אלו באנרים וקישורים לאתר האינטרנט של ישראל תורמת ולקמפייני גיוסי התרומות שלכם. לאחר מכן, השותף מקדם את הקמפיין שלכם ע"י תליית באנרים וקישורים אלו באתר האינטרנט שלו או שליחתם לרשימת הדיוור האלקטרוני שלו. באופן זה, מאות ואף אלפי אנשים יוכלו להיחשף לקמפיין שלכם ולהעביר לכם תרומות.

האם ההצטרפות לתכנית השותפים כרוכה בתשלום כלשהו?
לא. כל ארגון החובר לרשת של ישראל תורמת נכנס אוטומטית לתכנית ואינו נדרש להוציא אגורה מכיסו. אם שותף כלשהו יבחר לקדם את הקמפיין שלכם וכתוצאה מכך אלפי אנשים ייחשפו לקמפיין שלכם, אתם תזכו בפרסום חינם לחלוטין.

אז מה בעצם מניע את האתרים ואת מגייסי התרומות האלה? מה יוצא להם מזה?
מנגנון התמריץ בתכנית עובד בשיטת התשלום עבור המרה (PPA): כאשר מישהו תורם לארגונכם בעקבות הקידום שעשה השותף, אנו משלמים לשותף אחוז מן התרומה. ברירת המחדל לתשלום הינה 35%, אבל ביכולתכם לקבוע הצעה גדולה או קטנה מזה, באמצעות חשבון ישראל תורמת שלכם.

גובה עמלה של 35% הוא לא קצת הרבה?
למעשה, זה יוצא פחות ממה שארגונכם מוציא בדרך כלל על גיוסו של כל תורם חדש: כיום, מלכ"רים משקיעים 70$ בממוצע בגיוס תורם בודד באינטרנט - שזה 42% מסכום התרומה הממוצעת שהם מקבלים. חשבו על ההוצאות הכרוכות בגיוס תורמים חדשים. תצטרכו לשלם על פרסום, לפתח קהל עוקבים ברשתות החברתיות, לאסוף כתובות דוא"ל, לשכור משרדי יח"צ להגברת החשיפה ולבסוף גם עובדים שינהלו את כל העסק הזה. תבזבזו עשרות אלפי שקלים ללא שום ערובה לכך שמאמציכם יישאו פרי. (פרסום וחשיפה לבדם אינם מבטיחים הצלחה בגיוס תורמים).

תכנית השותפים של ישראל תורמת חוסכת לכם זמן וכסף על גיוס תורמים חדשים, כאשר השותפים שלנו הם אלו הנושאים במלוא הסיכון: אם הם לא מצליחים לגייס תרומות עבור הארגון שלכם, הם לא מקבלים תשלום. אתם לעומת זאת אינכם נוטלים כל סיכון ומשלמים רק אם וכאשר אתם מקבלים את התרומה.

פרט נוסף שחשוב לזכור הוא שמה שהשותפים בתכנית מספקים לכם זו לא רק תרומה בודדת - אלא תורם חדש. תורם שעשוי גם לחזור ולתרום שוב בעתיד (40% מן התורמים חוזרים על תרומתם). בפעם הבאה שהתורם שגייס השותף יתרום לכם, ארגונכם יזכה לשמור על 100% מן הסכום (השותף מקבל עמלה רק על התרומה הראשונה שמעביר לכם התורם).

אז כמה זה יוצא בסוף? מה השורה התחתונה?

איך יודעים שהשותף הוא באמת זה שגייס את התרומה ושהתורם לא העביר תרומה זו מיוזמתו האישית או כתוצאה מפעילות שיווקית אחרת של הארגון?
כל שותף מקבל קוד מעקב ייחודי המאפשר לנו לזהות תרומות המגויסות כתוצאה מקמפיין הפרסום שלו. לאחר הזיהוי, אנו מפרידים את התרומות שנובעות מפעילות השותף משאר התרומות שהנכם מקבלים ומציגים לכן אותן בשדה חדש בחשבונכם באתר ישראל תורמת המכונה "תרומות >> תרומות מתכנית השותפים". כמו כן, בחשבונית החודשית שתונפק לכם, תופיע שורה נפרדת עבור התרומות שיתקבלו מתכנית השותפים של ישראל תורמת כדי לסייע לכם לזהות אותן בקלות ולהפריד אותן משאר התרומות שיועברו לארגונכם.

מה אם אני לא מעוניין להשתתף בתכנית השותפים?
תכנית השותפים של ישראל תורמת מעניקה לכם הזדמנות לזכות בתרומות חדשות מבלי להוציא אגורה מכיסכם, וללא השפעה על התרומות והתורמים הנוספים שלכם. יחד עם זאת, אם אינכם מעוניינים להשתתף בתכנית, אין בעיה - פשוט היכנסו לחשבונכם בישראל תורמת וסמנו את האופציה להסיר את עצמכם מהתוכנית.

השותפים בתכנית יכולים לקדם כל עמותה שיבחרו. אך מה אם אני רוצה שהם יתנו עדיפות לארגון שלי על פני אחרים? או מה אם אני רוצה שהם יקדמו את אחד הקמפיינים הקיימים שלי?
באמצעות חשבונכם בישראל תורמת תוכלו להציע לשותפים לקדם את הקמפיין, את טופס התרומה, או את הפרופיל שלכם באתר ישראל תורמת ובאפליקציית PocketCause. אתם קובעים מה אתם רוצים להציע לשותף כתשלום (אחוז של התרומה), אולם זכרו כי השותף ישקול את הצעתכם מול ההצעות של ארגונים אחרים.

יש לכם שאלות? אנא צרו עמנו קשר באמצעות הדוא"ל או הצ'אט החי.